Az talán már Neked is egyértelmű, hogy megéri egészségpénztár tagnak lenni. Ki ne akarna évi akár 150 000 forint személyi jövedelemadó visszatérítést. Ugyanakkor azt a pénzt, amit egészségpénztár számlára fizetsz be, főként csak az egészségügyi kiadásaidra tudod elkölteni. Ha Te sem szeretnéd az egészségpénztárban parkoltatni a pénzed, itt jön a dilemma.. Mennyi pénz az, amit el fogok tudni költeni? Mi alapján számoljam ki mennyit fizessek be?
Képzeld, van olyan opció is, hogy nem kell ezt előre kitalálnod. Költs, amennyit kell és hagyd, hogy a pénztár automatikusan töltse fel az egyenleged.
Érdekel, hogy ez hogyan lehetséges? Nézd meg az erről készült videónkat vagy olvass tovább.
Mi az az automatizált befizetés és hogyan működik?
Az automatizált befizetés az egyik legprofibb kényelmi szolgáltatás, amit ma egészségpénztárak nyújtani tudnak. Nem véletlenül hívják például a Prémiumnál Csodakártyának. 🙂
Az alapja az, hogy kapsz a pénztártól egy egészségkártyát, amivel közvetlenül tudsz fizetni a termékekért és szolgáltatásokért. Ez már önmagában is jó dolog, hiszen így nem kell utólag számlabeküldéssel bajlódnod. Kinek van manapság ilyesmire ideje és energiája? Az egészségkártya az Életút egészségpénztár kivételével mindenhol jár. Jellemzően pár száz – ezer forintot kell érte fizetned belépéskor, majd pár évente.
Ennek továbbfejlesztett változata az automatizált befizetés. Lényegében arról szól, hogy összekötheted az egészségkártyádat a bankkártyáddal. Így soha nem fogsz belefutni abba, hogy mikor fizetnél az egészségkártyával, nincs elegendő pénz az egészségpénztári számládon. És ami szintén szuper, hogy így nem kell előre kitalálnod mennyi pénzt tarts az egészségpénztár számládon. A szolgáltatás lehetővé teszi, hogy pontosan annyi pénzt fizess be, amennyit el is tudsz költeni.
Az automatikus fizetés három módon tud megvalósulni:
- Mikor az egyenleged egy meghatározott összeg alá csökken, jellemzően 5-10 000 forint, a pénztár automatikusan feltölti azt az általad meghatározott összeggel. Ennek a fix minimuma szintén 5-10 000 forint.
- Mikor vásárolnál az egészségkártyáddal, de nincs pénz a számládon, a bankkártyádról automatikusan feltöltődik az egyenleged a kellő mértékig.
- Minden esetben, mikor az egészségkártyáddal fizetsz, az egyenleged automatikusan a bankkártyáról kerül feltöltésre. Akkor is, ha egyébként van pénz az egészségpénztár számládon. Ez nagyszerű megoldás arra, hogy ha valamelyik önsegélyező szolgálatásra hajtasz, ahol kell a 180 napos egyenleg, hiszen így véletlenül sem fogod azt elkölteni. Ugyanakkor, ha erről nincs szó, csak csücsül némi összeg a számládon, érdemes erre odafigyelni.
Azt még jó tudni, hogy ezek a tranzakciók bár ingyenesek, de a pénztár befizetési költsége ezeket is terheli. Tehát ha pl. 6% a költség ráta és Te 10 000 forintért vásárolsz az egészségkártyáddal, a bankkártyádról 10 600 forintot fognak levonni.
Szuper! Hol miből választhatok?
Mivel ez már egy különlegesebb szolgáltatás, sajnos nem is sok helyen érhető el.
Öt pénztár van ma, aki tudja ezt. Nem elhanyagolható pozitívuma még ugyanennek ez öt pénztárnak, hogy ők azok, akiknél ma otthon, a kényelmes foteledből online meg is tudod nyitni a számládat maximum 15 perc alatt.
De akkor nézzük is, hogy melyek ezek a pénztárak és szolgáltatások:
- OTP – kártyaösszekötés funkció: Ha összekötöd az OTP egészségkártyádat a bankkártyáddal, akkor onnantól az egészségkártyás fizetéskor automatikusan a bankkártyádról történik majd a levonás, ha nincs elegendő egyenleged az egészségpénztári számládon. Viszont, ha van egyenleged, onnan megy a fizetés.
- Prémium – Csodakártya: Az OTP-hez hasonlóan, ha fizetéskor épp nincs elég egyenleged, akkor jön be a képbe a bankkártyádról történő azonnali feltöltés. De a Prémium még ennél is tovább megy kényelmi szolgáltatásban. Az ügyfélportálodon azt is be tudod állítani, hogy ha a beadott számla kifizetésekor nincs elegendő egyenleg a számládon, ebben az esetben is automatikusan feltöltsék a bankkártyádról. (Számlabeküldés szükséges lehet egészségkártya használata mellett is, hiszen lehetnek olyan szolgáltatók, akiknél nem tudsz ilyen kártyával fizetni.)
- Patika – Mesterkártya: A Patika egészségpénztárnál az az opció él, hogy ha az egyenleged bármikor 5 000 forint alá csökken, akkor automatikusan feltöltik a bankkártyádról. Az összeget, amivel feltöltik ilyen esetekben, Te állítod be, de nem lehet kevesebb, mint 5 000 forint.
- Új Pillér – Lendületkártya: Az Új Pillér Lendületkártyája pontosan ugyanúgy működik, mint a Patika Mesterkártyája, annyi különbséggel, hogy itt akkor történik a feltöltés, ha 10 000 forint alá csökken az egyenleged és minimum 10 000 forintot lehet beállítani, mint ilyenkor feltöltendő összeg.
- Izys – MOST kártya: Náluk van az a megoldás, hogy ha aktiválva van a MOST kártya szolgáltatás, és fizetsz az egészségkártyáddal, mindenképp a bankkártyádról veszik le az összeget, akkor is, ha egyébként van egyenleg az egészségpénztár számládon.
Összegzés
Az automatikus befizetés egy olyan funkció, ami jelentősen megkönnyítheti az életedet. És természetesen ezek után a tranzakciók után is jár a 20% adóvisszatérítés. Ha még hezitálsz melyik pénztárat válaszd, itt átnézheted valamennyi ajánlatot. Majd, ha úgy érzed döntöttél, a legtöbb pénztárba lehetőséged van belépni is az oldalunkon keresztül, így akár extra kedvezményekre is számíthatsz.
Min. tagdíj:
Online belépés:
Mobil app:
Egészségbiztosítások:
DM, Rossmann fizetés:
Min. tagdíj:
Online belépés:
Mobil app:
Egészségbiztosítások:
DM, Rossmann fizetés:
Min. tagdíj:
Online belépés:
Mobil app:
Egészségbiztosítások:
DM, Rossmann fizetés:
Min. tagdíj:
Online belépés:
Mobil app:
Egészségbiztosítások:
DM, Rossmann fizetés:
Min. tagdíj:
Online belépés:
Mobil app:
Egészségbiztosítások:
DM, Rossmann fizetés:
Min. tagdíj:
Online belépés:
Mobil app:
Egészségbiztosítások:
DM, Rossmann fizetés:
Kérdésed van? Irány a Facebook!
Ha maradt kérdésed, kérlek írj kommentben, vagy várlak az egészségpénztár Facebook csoportba, ahol mindenre megtalálod a választ, illetve ott is felteheted kérdéseidet.